میزان بتا بعد از سقط جنین چقدر باید باشد؟

میزان بتا بعد از سقط جنین چقدر باید باشد؟

پزشکان برای تأیید بارداری میزان hCG را در ادرار و خون آزمایش می کنند.میزان ازمایش خون بتا بعد از سقط جنین گنادوتروپین کوریونی انسانی (hCG) هورمونی است که توسط بدن در دوران بارداری تولید می شود. از رشد جنین حمایت می کند.

پزشکان برای تأیید بارداری میزان hCG را در ادرار و خون آزمایش می کنند.آنها همچنین از آزمایش خون hCG استفاده می کنند تا در تعیین اینکه آیا فرد می تواند حاملگی خارج رحمی یا سقط جنین را تجربه کند ، استفاده کنند .

بارداری ، حاملگی خارج رحمی و سقط جنین هرگز بر اساس یک سطح hCG تشخیص داده نمی شوند ، اما شناختن این که چگونه این سطوح در چنین مواردی کار می کنند مفید است.

سطح هاچ سی جی در بارداری

اگر فکر می کنید باردار هستید ، یک پزشک برای بررسی میزان هورمون خون شما، از خون گرفته شده از رگ آزمایش می کند.

اگر شما هیچ hCG در خون خود ندارید ، این بدان معنا نیست که شما باردار نیستید. ممکن است خیلی زودازمایشگرفته باشد که سطح hCG شما افزایش یابد.

سطح HCG بالاتر از ۵ واحد بین المللی در هر میلی لیتر (mIU / میلی لیتر) به طور معمول نشان دهنده بارداری است. اولین نتیجه آزمون شما یک سطح پایه در نظر گرفته می شود.

این سطح می تواند از مقادیر بسیار کمی hCGمانند ۲۰ میلی آمپر / میلی لیتر یا حتی پایین تر) تا مقادیر بزرگتر (مانند ۲٫۵۰۰ میلی آمپر / میلی لیتر) باشد.سطح پایه به دلیل مفهومی که پزشکان از آن زمان دو برابر می نامند بسیار مهم است.

در چهار هفته اول یک بارداری مناسب ، میزان hCG به طور معمول در هر دو تا سه روز دو برابر می شود.بعد از شش هفته ، سطح در حدود هر ۹۶ ساعت دو برابر خواهد شد.

ازمایش خون بتا بعد از سقطبنابراین ، اگر سطح پایه شما بالاتر از ۵ mIU / میلی لیتر باشد ، پزشک شما ممکن است چند روز بعد آزمایش تکرار را سفارش دهد تا ببیند این تعداد دو برابر می شود.در صورت عدم وجود خطرات خاص ، ممکن است این (یا یک سطح اضافی) برای تعیین بارداری کافی باشد.

در بسیاری موارد ، پزشک به شما توصیه می کند که بخشی از مراقبت های بارداری در سه ماهه اول ، سونوگرافی را بین ۸ تا ۱۲ هفته انجام دهید.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

سطح هاچ سی جی در سقط جنین

اگر در معرض خطر سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی هستید ، به احتمال زیاد سطح hCG دارید که دو برابر نمی شود.

حتی ممکن است کاهش یابد. بنابراین ، پزشک ممکن است از شما بخواهد که دو یا سه روز پس از آزمایش خون پایه خود به مطب خود بازگردید تا ببینید سطح شما به طور مناسب دو برابر شده است یا خیر.

اگر سطح hCG شما بعد از ۴۸ تا ۷۲ ساعت به دوبرابر نزدیک نشود ، پزشک ممکن است از این خطر که بارداری در معرض خطر است ، نگران باشد.

از نظر پزشکی ، این ممکن است “بارداری غیرقابل پیش بینی” نامیده شود.اگر سطح شما خیلی آهسته کاهش یافته یا بالا می رود ، احتمالاً برای آزمایش های دیگر نیز ارسال خواهید شد.

این می تواند شامل آزمایش خون پروژسترون و سونوگرافی خارج واژینال برای بررسی رحم شما برای یک کیسه حاملگی باشد. علائم دیگر مانند خونریزی یادل درد نیز در نظر گرفته خواهد شد.

در صورت سقط جنین ، سطح hCG به طور معمول از اندازه گیری های قبلی کاهش می یابد. به عنوان مثال ، سطح پایه ۱۲۰ میلی لیتر که دو روز بعد به ۸۰ mIU / میلی لیتر کاهش یافته است می تواند نشان دهد که جنین دیگر در حال رشد نیست و بدن برای حمایت از رشد آن هورمون های بیشتری تولید نمی کند.

به همین ترتیب ، سطح هایی که دو برابر نمی شوند و فقط بسیار آهسته در حال افزایش هستند – برای مثال ، از ۱۲۰ میلی لیتر تا ۱۳۰ میلی لیتر در دو روز – می تواند یک بارداری غیرقابل استفاده در رحم را نشان دهد که در آن ممکن است به زودی سقط جنین انجام شود.

سطحی که سرعت آن به کندی افزایش می یابد همچنین می تواند یک بارداری غیر رحمی را نشان دهد ، که وقتی تخمک بارور شده جایی در خارج از رحم (معمولاً لوله های فالوپ) کاشته شود ، اتفاق می افتد.

از آنجا که یک حاملگی خارج رحمی می تواند یک اورژانس پزشکی باشد ، مهم است که پزشک این بیماری را در اسرع وقت شناسایی کند.

از طرف دیگر ، همچنین ممکن است سطح hCG مضاعف با یک بارداری خارج رحمی وجود داشته باشد. به همین دلیل سطح hCG به تنهایی برای تعیین آنچه در ۱۰۰ درصد با دقت انجام می شود کافی نیست.

آیا میزان بتا ی پایین لزوماً به معنای سقط جنین است؟

دامنه های طبیعی برای hCG در نقاط مختلف بارداری بسیار گسترده است.به عنوان مثال ، فقط یک روز پس از دوره از دست رفته شما ، سطح hCG شما ممکن است فقط ۱۰ یا ۱۵ mIU / میلی لیتر باشد. یا ممکن است بیش از ۲۰۰ mIU / میلی لیتر باشد. هر بارداری از این نظر متفاوت است.آنچه در واقع اهمیت دارد تغییر در طول زمان است. افراد مختلف خط مقدماتی متفاوتی خواهند داشت و هنوز هم حاملگی پایدار دارند.

آیا کاهش میزان بتا لزوماً به معنای سقط جنین است؟

اگر سطح شما در حال کاهش است ، چشم انداز بارداری شما معمولاً مثبت نیست.این امکان وجود دارد که یک آزمایشگاه بتواند خطایی انجام دهد. همچنین ممکن است چنین شرایطی وجود داشته باشد ، مانند سندرم هیستerstimulation تخمدان (OHSS) به دنبال درمان باروری ، روی هورمونهای شما تأثیر می گذارد.با این حال ، به طور کلی ، کاهش سطح hCG بعد از نتیجه مثبت در بارداری نشانه خوبی نیست.

آیا افزایش بسیار آهسته میزان بتا لزوماً به معنای سقط جنین است؟

پزشکان اکثراً برای تأیید حاملگی از زمان های مضاعف استفاده می کنند ، نه تشخیص سقط جنین. افزایش ۵۳٪ یا بیشتر در سطح hCG بعد از دو روز می تواند در ۹۹٪ از بارداری ها یک بارداری پایدار را تأیید کند.

یک عامل مهم که باید در زمان دو برابر شدن در نظر بگیرید ، مقدار شروع هاچ سی جی است. به عنوان مثال ، افراد با سطح پایه hCG زیر ۱۵۰۰ mIU / میلی لیتر احتمال بیشتری برای افزایش سطح hCG خود دارند.بارداری چند قلویی (دوقلوها ، سه قلو ، و غیره) می تواند بر میزان ظهور hCG بیافزاید.

حاملگی خارج رحمی و سقط جنین می تواند باعث پایین آمدن سطح hCG شود. یک حاملگی مولر می تواند سطح بالاتری داشته باشد.

پزشکان برای تأیید سقط جنین از انواع آزمایشات استفاده می کنند. این شامل:

انجام آزمایش خون از جمله hCG و پروژسترون

با توجه به علائم مانند گرفتگی لگن یا خونریزی واژن

انجام سونوگرافی واژینال و معاینه لگن

انجام اسکن قلب جنین (اگر تاریخ های شما نشان می دهد که ضربان قلب جنین قابل تشخیص است)

پزشک شما قبل از تشخیص سقط جنین ، ایده های مختلفی را در نظر خواهد گرفت.

اگر حاملگی خیلی زود باشد ، کاهش سطح hCG ممکن است تنها راه برای تعیین احتمال سقط جنین تا زمان کمی بیشتر باشد.

این مهم است که پزشکان هر چه زودتر سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی را تشخیص دهند.

یک حاملگی خارج رحمی می تواند منجر به پارگی لوله فالوپ یا آسیب دیگری شود که باروری و زندگی شما را تهدید می کند.

سقط جنین که منجر به بافت باقی مانده می شود باعث افزایش عفونت و خطر خونریزی می شود.

به همین دلایل ، اگر دچار افت حاملگی هستید ، پزشک ممکن است برای به حداقل رساندن عوارض ، داروها یا استفاده از برخی روش های جراحی خاصی را توصیه کند.از دست دادن بارداری نیز می تواند عواطف زیادی داشته باشد.

میزان بتا بعد از سقط جنین به صفر برمی گردد

هنگام سقط جنین (و همچنین هر زمان که به دنیا می آیید) ، بدن شما دیگر hCG تولید نمی کند. سطح شما در نهایت به ۰ mIU / میلی لیتر برمی گردد.

در واقع ، هر چیزی کمتر از ۵ mIU / میلی لیتر “منفی” است ، بنابراین به طور موثر ، ۱ تا ۴ mIU / میلی لیتر نیز توسط پزشکان “صفر” در نظر گرفته می شود.

در صورت سقط جنین ، مدت زمان لازم برای رسیدن به سطح صفر متفاوت است و بستگی به سطح شما در هنگام سقط جنین دارد. اگر در اوایل بارداری دچار سقط جنین شوید و سطح hCG شما زیاد نشده باشد ، سطح شما معمولاً طی چند روز به صفر می رسد

اگر سطح hCG شما هنگام سقط جنین در هزاران یا دهها هزار باشد ، ممکن است چندین هفته طول بکشد تا سطح شما به صفر برگردد .هنگامی که به صفر رسیدید ، معمولاً شروع به پریود شدن و تخمک گذاری مجدد می کنید.

پزشکان معمولاً توصیه نمی کنند که تا اولین دوره پس از سقط جنین دوباره باردار شوید. این امر محاسبه تاریخ موعد را آسانتر می کند.

اگر شما یک روش کورتاژ) به عنوان بخشی از سقط جنین خود را انجام دهید ، پزشک ممکن است قبل از اینکه دوباره باردار شوید ، دو یا سه دوره قاعدگی را توصیه کند.

این امر به این دلیل است که یک کورتاژ می توانند پوشش رحم را نازک تر کنند و یک لایه ضخیم تر در بارداری بهتر باشد. این پوشش تا چند ماه آینده به وجود خواهد آمد.

سقط زودرس می تواند یک تجربه عاطفی و جسمی دردناک باشد. اگر گمان می کنید که دچار سقط جنین شده اید ، با پزشک خود صحبت کنید.

پزشک شما می تواند آزمایشات از جمله آزمایش خون hCG را سفارش دهد تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد.برای دریافت اطلاعات بیشتر به خواندن مطالب بعدی ادامه دهید.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

تماس با ما
شروع چت
مشاوره و خرید در واتساپ
سلام
مشاوره و خرید قرص سایتوتک در واتساپ
سوالی دارید در خدمتتون هستیم