سقط جنین در اثر تنفس گاز منوکسیدکربن

مونوکسیدکربن یکی از خطرناک‌ترین آلوده کننده‌ها است

سقط جنین در اثر تنفس گاز منوکسید کربن

سقط جنین در اثر تنفس گاز منوکسیدکربن

گاز سمی مونواکسید کربن موجود در هوا در سه ماهه‌ نخست بارداری به راحتی از جفت عبور کرده و در صورت شدت زیاد مسمومیت منجر به سقط جنین می‌شود.

زندگی مدرن، شهرهای بزرگ و دوری ازآب و هوای پاک روستا امروز گریبان همه ما را گرفته است، با اینکه هرروز شاهد گزارش های ویژه در زمینه آلودگی هوا هستیم باز هم با اتومبیل خودمان در خیابان‌ها یکه تازی می کنیم بدون آنکه بدانیم این ما هستیم که بزرگترین ضربه را به خود را به شهرمان وارد می‌کنیم.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

هوا و اکسیژن امروزه به عنوان کیمیا برای تمام ما شده است و ما برای داشتن آن جان خودمان که نه جان فرزندان و حتی همشهریانمان رابه مزایده گذاشته‌ایم.

با افزایش آلودگی هوا بدن به جای دریافت اکسیژن، دی اکسید کربن و حتی گازهای سمی مانند سرب و… را به بدن جذب می‌کند که این امر موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه می‌شود.

آلودگی هوا برای افراد مسن، نوزادان، كودكان و زنان باردار بیشتر از افراد دیگر ضرر دارد به همین دلیل كارشناسان توصیه می‌كنند كه این افراد در روزهایی كه آلودگی هوا به مرز هشدار می‌رسد،از خانه خارج نشوند و فعالیت‌های بدنی خود را كاهش دهند تا دچار مسمومیت و مشكلات ناشی از كمبود اكسیژن و گازهای سمی نشوند.

اما اینکه مونوکسیدکربن یکی از خطرناک‌ترین آلوده کننده‌ها است هیچ‌گونه شکی نیست، این گاز در اثر سوخت ناقص مواد آلی که از دود اگزوز اتومبیل‌ها، بخاری‌های گازی و نفتی تولید می‌شود.

شاید گفتن این مسئله نیز خالی از لطف نیست که این گاز به علت قدرت ترکیبی بسیار بالایی که با هموگلوبین دارد موجب آلودگی خون بسیاری از افراد سیگار و حتی غیرسیگاری‌هایی که در معرض دود سیگار قرار دارند می‌شود، زنان باردار به ویژه زنانی که در هفته سوم بارداری هستند نیز بیشترین قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند، قرارگیری این افراد در برابر گاز منواکسیدکربن موجب عبور این گاز از جفت و در نهایت منجر به سقط جنین می‌شود.

در واقع علت اصلی سقط را می‌توان به علت جذب این گاز توسط خون جنین، در نهایت مسمویت شدید و فوت یا به عبارتی سقط جنین خواهد شد.

بنابراین و با توجه به خطر بسیار مواد سمی موجود در هوا، مادران باردار باید در هشت هفته اول حاملگی بسیار مراقب باشند و خود را در معرض هوای آلوده قرار ندهند.

در هفته های نخست حاملگی، مادران باردار باید در صورت امکان در هوای آلوده حضور پیدا نکنند و از منزل بیرون نیایند و در صورتی که ناگزیر به بیرون آمدن هستند حتما از ماسک استفاده کنند.

در این دوران اندام‌های مختلف بدن جنین در حال شکل‌گیری است بنابراین سعی شود از مواجه شدن با مواد شیمیایی و قرارگیری در معرض آلودگی هوا خودداری کرده و با این کار خود و کودک را از احتمال ابتلا به انواع بیماری‌ها به ویژه نارسایی‌های قلبی و ناهنجاری‌های اندامی حفظ کنند.

شاید این مطلب را نیز برای هشدار باید اضافه کرد که قرارگیری در معرض هوای آلوده به ویژه مونوکسیدکربن موجب ناباروری نیز شده و قدرت باروری را تحت تاثیر قرار می‌دهد، از دیگر مضرات آلودگی هوا می‌توان به زایمان زودرس، پاره شدن کیسه آب جنین، عدم رشد جنین،تولد نوزادانی با وزن کم و حتی بروز لب شکری (شکاف لب) در نوزاد می‌شود.نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

تماس با ما
شروع چت
مشاوره و خرید در واتساپ
سلام
مشاوره و خرید قرص سایتوتک در واتساپ
سوالی دارید در خدمتتون هستیم