سقط جنین به روش جراحی بهمراه مزایا و معایب

سقط جنین به روش جراحی بهمراه مزایا و معایب

روش‌های مختلفی برای سقط جنین به کمک جراحی وجود دارد که با توجه به مراحل بارداری زنان، متفاوت می‌باشند.

با این حال، دو روش بسیار معمول هستند، که عبارتند از: MVA وD & E. لازم است به عنوان یک خانم جوان و بی‌تجربه به خاطر داشته باشید که این اعمال باید در بیمارستان انجام شود، زیرا پزشک برای انجام آن‌ها نیاز به بی‌حسی موضعی بیمار دارد.

زن حامله نیز در طول انجام عمل جراحی، حالت سرگیجه، گرفتگی عضلات، تهوع و عرق کردن را تجربه خواهد کرد.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

سقط جنین به روش جراحی، چگونه انجام می‌شود؟

MVA معمولا در هفته 12 از دوران بارداری برای پایان دادن به روند حاملگی زنان انجام می‌شود.

در این روش، بیهوشی موضعی برای بی‌حس نمودن بیمار از ناحیه گردن انجام می‌شود.

سپس، دهانه رحم فرد با استفاده از یک وسیله خاص باز شده و در موقعیت باز نگه داشته می‌شود.

در این مرحله، پزشک معالج از یک کانول نازک که به دستگاه مکنده متصل است، استفاده نموده و از طریق کانال گردن رحم به داخل آن راه می‌یابد تا بتواند جنین و بافت‌های رحمی را به طور کامل از بین ببرد.

زمان انجام این عمل، 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد، ولی ممکن است پزشک متخصص زنان و زایمان مجبور شود برای چندین ساعت بیمار را برای بهبودی کامل در بیمارستان نگه دارد.

D & E روشی است که بعد از گذشت یک یا دو هفته از بارداری زنان انجام می‌شود.

برای انجام این روش، پزشک معالج چند ساعت قبل از عمل، بیمار را در بیمارستان بستری نموده و از طریق دهانه گردن رحم، به داخل آن وارد می‌شود تا بتواند به باز شدن دهانه رحم کمک کند.

قبل از شروع جراحی، ماده بیهوشی نخاعی برای بی حس کردن گردن رحم یا بیهوشی عمومی مورد استفاده قرار گرفته و پزشک زنان و زایمان برای باز کردن دهانه رحم و جلوگیری از آسیب دیده این ناحیه از وسیله خاصی استفاده قرار می‌گیرد.

با این کار، کانال گردن رحم با پروب‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر باز شده و راه ورود به داخل رحم بازتر می‌شود.

سپس یک کانول که به یک پمپ مکنده متصل است، توسط پزشک به درون رحم زن حامله انتقال یافته و پمپ خلاء ملایمی را برای از بین بردن بافت‌های جنینی و رحمی بیمار فراهم می‌کند.

بعد از این مرحله، پزشک با استفاده از یک کورت که ابزاری قاشق مانند است، برای برداشتن پوشش داخلی رحم و بافت‌های جنینی استفاده کرده و گام نهایی را برای اطمینان کامل جهت برداشتن همه بافت‌های حاملگی برمی‌دارد.

انجام این روش جراحی برای پایان دادن به روند بارداری زنان، حدود 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد، اما ممکن است پزشک متخصص زنان و زایمان، بیمار را برای چندین ساعت در بیمارستان نگه دارد.

پس از سقط جنین به روش جراحی، چه علائمی ممکن است در بدن بیمار مشاهده شود؟

خونریزی نامنظم شما بعد از جراحی، در حدود دو هفته ادامه خواهد داشت.

احساس درد شکمی که ممکن است چند ساعت تا چند روز به طول انجامد.

مواجه شدن با احساس اندوه بعد از کشتن جنین

خطرات احتمالی سقط جنین به روش جراحی:

اگرچه روش جراحی برای پایان دادن به روند بارداری زنان یک گزینه ایمن محسوب شده و پزشک با برداشتن کامل بافت جنینی، به حاملگی بیمار خود خاتمه می‌دهد، ولی ممکن است خطراتی مانند آسیب رساندن به دهانه رحم، سوراخ شدن رحم، آسیب دیدن لایه‌های دیواره رحم، لخته شدن خون و عفونت کردن، بدن مادر را بعد از سقط جنین تهدید کند.

سقط جنین به روش جراحی می‌تواند با شکست مواجه شود؟

همانطور که قبلا هم گفته شد، موفقیت در انجام جراحی برای سقط جنین، در حدود 99٪ بوده و در اکثر موارد، کاملا موثر است. در صورت عدم موفقیت، ممکن است پزشک معالج سقط جنین با روش جراحی دیگر را به بیمار خود توصیه کند.

آیا روش جراحی برای سقط جنین، برای مادران حامله کاملا امن است؟

سقط جنین به روش جراحی روش ایمن‌تری محسوب شده و 40 سال است که در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته این روش برای پایان دادن به روند بارداری در هشت هفته اول از حاملگی امن‌ترین راه به شمار آمده و عوارض آن 10 برابر کمتر از ادامه دادن به حاملگی خطرناک می‌باشد.

مزایای سقط جنین با استفاده از روش جراحی:

مزیت استفاده از روش جراحی برای خاتمه دادن به روند بارداری زنان حامله این است که انجام جراحی تنها چند دقیقه طول می‌کشد و میزان خونریزی بعد از عمل کمتر از روش‌های دیگر پزشکی برای سقط جنین است.

البته برای انجام این روش، پزشک متخصص زنان و زایمان نیاز بوده و فرد باید در کلینیک بستری شود.

همچنین، این روش را می‌توان در هر سه ماه از دوران بارداری انجام داد، ولی فراموش نکنید که بهتر است سقط جنین در صورت اجبار، در یک ماه اول از دوران بارداری انجام شود.

معایب سقط جنین با استفاده از روش جراحی:

در روش جراحی، پزشک متخصص زنان و زایمان برای از بین بردن جنین داخل رحم از ابزارهای مختلفی استفاده نموده و از طریق ناحیه گردن رحم، داروهای ضد درد و بیهوشی را مورد استفاده قرار می‌دهد.

بنابراین در طول عمل ممکن است عوارض جانبی، سلامت کلی بیمار را تهدید کند.

علاوه بر این، زن حامله به فردی نیاز دارد تا پس از انجام عمل جراحی همراه او بوده و در انجام کارهای شخصی و روزمره به وی کمک کند.

با این توصیفات، اگر به عنوان یک زن حامله نخواهید از روش‌های جراحی برای پایان دادن به روند بارداری خود استفاده کنید، می‌توانید در ماه اول حاملگی تصمیم نهایی خود را گرفته و به طور طبیعی و با مصرف قرص، سقط جنین را انجام دهید.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

تماس با ما
شروع چت
مشاوره و خرید در واتساپ
سلام
مشاوره و خرید قرص سایتوتک در واتساپ
سوالی دارید در خدمتتون هستیم