راههای جلوگیری از سقط جنین در ماههای اول

 

راههای جلوگیری از سقط جنین در ماههای اول

اغلب بانوان بعد از خوشحال شدن و هیجان ناشی از خبر خوش بارداری گاهی دچار استرس ناشی از سقط میشوند وبه دنبال راههای جلوگیری از سقط جنین در ماههای اول می گردند در حقیقت جلوگیری از سقط جنین در ماه اول تفاوتی با یکدیگر ندارند و شما در تمام طول بارداری ملزم به رعایت نکات و مراقبتهای بهداشتی هستید تا بتوانید این دوران رابه سلامت پشت سر گذاشته و نوزاد زیبایتان رادر آغوش بگیرید اگر میخواهید بدانید که برای جلوگیری از سقط جنین چکار باید کرد تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تقریبا ۱۵درصد از بارداری ها به سقط جنین می انجامد اما آیا میتوان برای جلوگیری ازآن کاری انجام داد؟
اگر دل شکستگی سقط جنین را پشت سر گذاشته باشید احتمالا عارضه جانبی ناخوشایند آن را نیز تجربه کرده اید: حس خرد کننده گناه. آیا سقط جنین به خاطر آن غذا یا دارویی بوده که پیش از اطلاع از بارداری نوشیده بودید؟ یا دلیلش آن تکه پنیر با شیر غیر پاستوریزه بوده که چند هفته پیش به اشتباه خورده اید؟
حقیقت این است که بیشتر سقط جنین های ابتدایی به خاطر ناهنجاریهای ژنتیکی رخ میدهد که از کنترل مادران خارج است. مشاور پزشکی میگوید: در بیشتر موارد نمی توانید باعث سقط جنین شوید و کاری هم برای جلوگیری از آن از دستتان بر نمی آید. شرایط بسیار چالش برانگیزی است. دلمان می خواهد درمانی پیشنهاد کنیم، اما واقعا دخالت بسیار اندکی میتوان انجام داد.

برای جلوگیری از سقط جنین چکار کنیم؟

اگر هنوز باردار نیستید، برای معاینات پیش از بارداری به دکتر زنان مراجعه کنید: یکی از راههای جلوگیری از سقط جنین در ماههای اول مشورت به موقع با متخصص زنان است. او سابقه پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و از شیوه زندگیتان می پرسد و آزمایش سالانه میخواهد و برای تعیین گروه خونی، فاکتور RH و مصونیت در مقابل ابله مرغان و سرخجه از شما نمونه خون میگیرد. اگر قبلا واکسن این بیماری ها را نزده اید حالا وقتش است. با این که عدم این کار احتمال سقط جنین را بالا میبرد اما واکسن ها ویروس زنده هستند و نمیتوان آنها را هنگام بارداری تزریق کرد.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

به اعتدال ورزش کنید

به شما پیشنهاد می کنیم جلوگیری از سقط جنین در اوایل بارداری به رعایت اعتدال در ورزش توجه کنید. باید عادت ورزشی عادی خود را هنگام بارداری نیز ادامه بدهید، ولی اکنون وقت مناسبی برای شروع تمرینات سنگین همچون دوی ماراتن نیست. کلید ماجرا اعتدال است: برخی از تحقیقات نشان میدهد که هفت ساعت ورزش سنگین در هفته در هنگام بارداری میتواند خطر سقط جنین را افزایش دهد.
ورزشهای رزمی را نیز فعلا فراموش کنید، چرا که ممکن است به جراحت و زمین خوردن منجر شود.

از استرس خود بکاهید

از دیگر راههای جلوگیری از سقط جنین در ماههای اول کاهش استرس است. آرامش علاوه بر بهبود حال و هوای کلی شما به سلامت بارداری نیز یاری می رساند . در یک تحقیق مادرانی که گفته بودند در این دوران احساس خوشحالی و آرامش میکنند، تا ۶۰ درصد کمتر در معرض خطر سقط جنین بوده اند.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

تماس با ما
شروع چت
مشاوره و خرید در واتساپ
سلام
مشاوره و خرید قرص سایتوتک در واتساپ
سوالی دارید در خدمتتون هستیم