بعد از مصرف سایتوتک چه اتفاقی می افتد؟

چند ساعت بعد از مصرف سایتوتک ممکن است خونریزی را تجربه کنید. قبل از مصرف قرص، لباس زیر مناسب به تن داشته باشید و کاغذ دستمالی استفاده کنید. خونریزی معمولا شبیه خونریزی های دوره قاعدگی است و برای ۷ الی ۱۰ روز طول می کشد. شما ممکن است بعد از خونریزی، با لکه بینی مواجه شوید.

ممکن است این لکه بینی تا دوره قاعدگی بعدی ادامه داشته باشد. معمولا باید دوره قاعدگی بعدی را پس از مصرف قرص، ۴ الی ۶ هفته بعد تجربه نمایید. ( البته اگر دوره قاعدگی تان قبل از بارداری منظم بوده است).

همچنین ممکن است لخته های خونی کوچک یا بخشی از محتوای رحم نیز به بیرون از بدن هدایت شود. ممکن است به موادی که از بدن خارج می شود نگاهی بیندازید و ببینید که کیسه بارداری یا جنین از بدن خارج می شود. پزشک یا پرستار کلینیک، شما را برای چنین شرایطی آماده می کند. اگر سوالی دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

باید بدانید که خونریزی به تنهایی به معنای این نیست که همه محتویات داخل رحم به بیرون آمده است. در برخی از خانم هایی که از این قرص استفاده می کنند، دارو ممکن است برای درمان سقط کافی نباشد.

در چنین شرایطی، می توان از ساکشن کورتاژاستفاده نمود. باید دستورات پزشک یا پرستار بعد از مصرف سایتوتک کاملا دنبال شود.

اتفاقات بعد از مصرف سایتوتک

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

 

اتفاقات بعد از مصرف سایتوتک

درد و گرفتگی شکم

ممکن است ۳۰ دقیقه پس از مصرف قرص، دچار درد یا گرفتگی شکمی شوید. این موضوع بدین خاطر است که رحم به شدت سعی دارد محتوای موجود را به خارج از بدن هدایت کند و در حال فشرده شدن است. ممکن است گرفتگی هایی را تجربه کنید که قوی تر از گرفتگی های معمول دوره قاعدگی است.

به هنگام سقط جنین با قرص برای تسکین درد می توانید از مسکن هایی همچون ایبوپروفن و استامینوفن استفاده نمایید. دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی این داروها را به دقت دنبال کنید. پزشک ممکن است مسکن دیگری برای از بین بردن درد تجویز نماید. اگر چنین بود، مسکن را بر اساس دستورالعمل پزشک مصرف نمایید.

 

تب و لرز

ممکن است بعد از مصرف این قرص با مواردی همچون تب یا لرز مواجه شوید. این یک عارضه جانبی رایج است و زیاد طول نمی کشد. ممکن است تب نیز داشته باشید. اگر تب دارید می توانید از استامینوفن استفاده کنید. دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی را دنبال کنید تا ببینید چگونه می توانید آن را با سایر داروها مصرف نمایید.

 

ناراحتی شکمی و استفراغ

ممکن است بعد از مصرف این دارو ناراحتی شکمی یا استفراغ را تجربه نمایید. این عارضه جانبی زیاد طول نمی کشد. برای بهبود ناراحتی شکمی می توانید از دیمن هیدرینات استفاده کنید. این دارو یکی از داروهای بدون نسخه محسوب می شود. دستورالعمل موجود بر روی بسته بندی را دنبال کنید تا بتوانید نحوه مصرف آن به همراه داروهای دیگر را بفهمید.

اگر یک ساعت بعد از مصرف قرص از طریق دهان، استفراغ داشتید، باید دوزی از دیمن هیدرینات را مصرف کنید و دوز کاملی از سایتوتک را میل نمایید.بهترین کاری که باید بکنید این است به دلخواه خود در وضعیت راحت بمانید.

 

اسهال

بعد از مصرف دارو ممکن است با شل شدن مدفوع خود مواجه شوید. این یک عارضه جانبی رایج است. اگر چنین شرایطی داشتید باید مایعات زیادی بنوشید.