آیا رابطه جنسی باعث سقط جنین می شود؟

آیا رابطه جنسی باعث سقط جنین میشود؟

 

رابطه جنسی یکی از مراحل معمول و طبیعی در طی بارداری است. اما بارداری طبیعی و نرمال چیست؟ رابطه جنسی در طول باداری باید چگونه باشد؟ آیا رابطه جنسی باعث سقط جنین می شود؟

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

آیا رابطه جنسی باعث سقط جنین می شود؟

از نظر آماری، اغلب سقط جنین ها در ۱۳ هفته اول (سه ماهه اول بارداری) رخ می دهد.

بنابراین، مادران تردید دارند که شاید رابطه جنسی در طی این دوره بتواند موجب سقط جنین فرزندشان شود و به این دلیل این ترس، از این روابط دوری می کنند.

لازم به ذکر است که بیشتر سقط ها به علت ناهنجاری های کروموزوم اتفاق می افتند و پس از همه، ایجاد یک نطفه تا رسیدن او به این دنیا و شروع زندگی، فرآیند بسیار پیچیده ای است.

سقط جنین بعد از رابطه جنسی یک پدیده بسیار نادر است، بنابراین در پاسخ به سؤال ” آیا رابطه جنسی باعث سقط جنین می شود؟” باید گفت که ارتباط دادن رابطه جنسی با سقط جنین چیزی غیر منطقی و بی دلیل است.

برای زنان باردار بدون عارضه، پزشکان سه ماهه اول را برای داشتن رابطه جنسی با همسرشان بسیار امن می دانند.

در واقع، پزشکان گفته اند که کل مدت بارداری نیز برای جنین ایمن است، مگر اینکه مادر دارای مشکلاتی اساسی مانند جفت سرراهی باشد. بنابراین نگران بودن در مورد سقط جنین بعد از سکس، در طول بارداری کاملاً غیر ضروری است.

چه زمانی رابطه جنسی خطرناک است؟

جلوگیری از دمیدن هوا در واژن

دو نوع رفتار جنسی برای دوران بارداری خطرناک است. همسرتان نبایستی هوا را به داخل واژن بدمد.

چرا که ممکن است حباب هوا باعث آمبولیسم هوا یعنی گرفتگی رگ های خونی توسط حباب هوا گردد که این مساله برای مادر و جنین خطرناک و کشنده است.

بیماری های مقاربتی

همسرتان بیماری هایی که از راه رابطه جنسی منتقل می شود، نداشته باشد، برخی از این بیماری ها مانند تبخال، زگیل تناسلی، کلامیدیا یا ایدز. اگر مادر به این بیماری ها مبتلا شود به احتمال زیاد به جنین او نیز منتقل خواهد شد.

آیا رابطه جنسی در سه ماهه اول بارداری باعث سقط جنین می‌شود؟

اگر این موضوع بزرگ‌ترین ترس شماست، باید گفت که در این مورد تنها نیستید.

پس بگذارید سرراست به سراغ خبرهای خوب برویم: در یک بارداری متعارف مقاربت جنسی در سراسر 9 ماه بارداری شامل سه ماهه اول آن ایمن است.

مگر در صورتی که پزشک به شما گفته باشد که از مقاربت جنسی اجتناب کنید، هیچ دلیلی برای خودداری از اقدام به آن وجود ندارد، صرف‌نظر از اینکه چقدر کنار هم هستید.

عضلات پیرامون رحم و همچنین مایع آمنیوتیک داخل آن به محافظت از بچه در طول مقاربت جنسی کمک می‌کنند و مخاط موجود در سرویکس (دهانه رحم) زنان باعث پیشگیری از ورود اجرام به داخل آن می‌شوند. (و آلت تناسلی مرد نمی‌تواند در طول مقاربت جنسی به رحم زن برسد یا به آن آسیب برساند.)

خطر از دست دادن بارداری کلاً در طول سه ماهه اول بارداری در مقایسه با دوره‌های بعدی بارداری بیشتر است. 10 تا 15 درصد بارداری‌ها به سقط جنین ناخواسته ختم می‌شوند، و اغلب این موارد سقط در طول 13 هفته اول بارداری رخ می‌دهند، اما مهم است که به خاطر بسپاریم علت، رابطه جنسی نیست.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

تماس با ما
شروع چت
مشاوره و خرید در واتساپ
سلام
مشاوره و خرید قرص سایتوتک در واتساپ
سوالی دارید در خدمتتون هستیم